Nagrody dla najlepszych par patrolowych

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył dziś wspólnie z zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu Romanem Kusterem oraz przedstawicielem Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego nagrody i puchary zwycięzcom Turnieju Par Patrolowych - Patrol Roku 2019.

- Wasz profesjonalizm, przygotowanie i wyszkolenie jest rzeczą bardzo przydatną w codziennej służbie. Kibicujemy wam i życzymy sukcesów w kolejnym, krajowym etapie zawodów w Słupsku - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W tym roku na pierwszym miejscu podium zawodów stanęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Drugie miejsce zajęła para patrolowa z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Trzecie miejsce przypadło funkcjonariuszom z Komisariatu Wodnego w Poznaniu. Dwie najlepsze pary będą reprezentować nasz region podczas XXVI edycji finału turnieju, który tradycyjnie odbędzie się we wrześniu w Słupsku.

Turniej Par Patrolowych jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo-interwencyjną. W zawodach uczestniczyły 33 pary patrolowe z Wielkopolski. Policjanci rywalizowali w trzech konkurencjach: teście wiedzy zawodowej, testach sprawnościowych oraz wyszkolenia strzeleckiego.

Wielkopolska edycja zawodów odbyła się pod honorowym patronatem wojewody wielkopolskiego.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 27.06.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.07.2019 - 13:45