Najlepsi sportowcy regionu uhonorowani

Treść archiwalna

Przez cały kończący się rok dostarczali nam wielu pozytywnych emocji. Gdy stawali na podium kibicowali im niemal wszyscy, nie tylko miłośnicy sportu. Tradycyjnie już marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak zaprosił najlepszych, wielkopolskich sportowców roku na coroczne spotkanie. Wśród zaproszonych gości na gali obecny był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Tym razem uroczystość odbyła się w hotelu Remes w Opalenicy.

Marszałek nagrodził medalistów mistrzostw świata i Europy. Nagrody otrzymały między innymi Julia Michalska i Magdalena Fularczyk z poznańskiego klubu Tryton, które wywalczyły wicemistrzostwo Europy i brązowe medale w mistrzostw świata w wioślarskich dwójkach. Powód do dumy miał także wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który kibicuje wioślarkom od początku, a w ubiegłym roku przekazał Poznańskiemu Towarzystwu Wioślarzy "Tryton" sprzęt sportowy ufundowany przez władze powiatu szamotulskiego.

W trakcie uroczystości wicewojewoda Przemysław Pacia uhonorował Złotym Krzyżem Zasługi szermierza Ryszarda Kunze, który wziął udział w Olimpiadzie w Rzymie w 1960 roku. Rok później w Paryżu zdobył srebrny medal mistrzostw świata we florecie drużynowym.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 21.12.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59