Narodowy Kongres Rodziny

Treść archiwalna

"Rodzina energią dla Polski" - pod tym hasłem odbył się w Warszawie Narodowy Kongres Rodzin, podczas którego wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg opowiedziała o nowoczesnej polityce prorodzinnej i dobrych praktykach z terenu całego województwa.

Wicewojewoda podzieliła się z uczestnikami wielkopolskimi doświadczeniami i przedstawiła projekty prorodzinne realizowane w Wielkopolsce. - Jednym z pomysłów, by promować i upowszechniać działania samorządów na rzecz rodzin jest ustanowiona przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna nagroda "Wielkopolska gmina przyjazna rodzinie" - mówiła wicewojewoda. W tym roku odbędzie się już druga edycja programu. Wicewojewoda opowiedziała też o planowanych na najbliższe miesiące konferencjach, spotkaniach i inicjatywach na rzecz rodzin, seniorów, osób z niepełnosprawnością, edukacji prorodzinnej i polityki mieszkaniowej.

Kongres został objęty patronatem czterech resortów: sprawiedliwości, rozwoju, kultury oraz polityki społecznej. Zgodnie z założeniami organizatorów Narodowy Kongres Rodziny 2017 rozpoczyna Narodową Debatę o Rodzinie, czyli cykl spotkań i konferencji o sytuacji rodziny w Polsce oraz polityki prorodzinnej, którą prowadzi państwo. W czasie Kongresu tematy pogrupowano w trzech kategoriach: pod kątem kulturowym, ekonomicznym i programowym. Kongres organizowany był w tym roku po raz 13.

Głos zabiera minister Elżbieta Rafalska.Wicewojewoda podczas panelu dyskusyjnego.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 25.03.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 10.04.2017 - 15:55