„Nie przegraj!”

Treść archiwalna

Dziś w Poznaniu wojewoda Piotr Florek, wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak oraz koordynator programu z Fundacji Dzieci Niczyje Gabriela Kühn zainaugurowali kampanię „Nie przegraj!”. Kampania, której celem jest zapobieganie komercyjnemu wykorzystywaniu seksualnemu dzieci i młodzieży jest realizowana przez Fundację Dzieci Niczyje w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” w perspektywie nadchodzących Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012.

Jak podkreślali uczestnicy konferencji prasowej, kampania ma zwrócić uwagę na to, że problem, którego dotyczy projekt „Nie przegraj!”, jest realnym zagrożeniem. Podczas spotkania promującego kampanię zaprezentowane zostały wyniki przeprowadzonych w Polsce i na Ukrainie badań dotyczących problemu komercyjnego wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży. Od rana w uzędzie wojewódzkim trwało sympozjum poświęcone projektowi oraz warsztaty dla nauczycieli, edukatorów, służb, funkcjonariuszy straży granicznej i straży miejskiej.

„Nie przegraj!” to pierwsza ogólnopolska kampania dotycząca problemu komercyjnego wykorzystywania seksualnego dzieci. Jej celem jest uświadomienie potencjalnych sprawców, że nawiązywanie komercyjnych stosunków seksualnych z małoletnimi jest nielegalne.

Kampania „Nie przegraj!” ma wskazać jakie regulacje prawne obowiązują w Polsce i na Ukrainie, a w rezultacie zapobiec popełnianiu przestępstw i ochronić dzieci przed wykorzystywaniem. W ramach kampanii przewidziane są także działania adresowane do młodzieży, którą należy uświadomić, że konsekwencje podejmowania ryzykownych zachowań mogą być bardzo poważne i długofalowe. Oprócz działań edukacyjnych młodzieży oferowane jest także bezpłatne wsparcie w ramach Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Ponadto, kampania ma na celu wskazanie młodym ludziom pozytywnych wzorców i rozwiązań oraz podniesienie świadomości społeczeństwa.

Kampania została objętym honorowym patronatem MSWiA, MEN, Komendy Głównej Policji oraz Komendy Głównej Straży Granicznej.

zdjęcie zdjęcie zdjęcie
                       zdjęcie zdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 23.11.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59