Nowa INTERNA w ostrowskim szpitalu

Treść archiwalna

W Ostrowie Wielkopolskim, z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg, uroczyście oddano do użytku wyremontowaną część A Oddziału Internistycznego tutejszego szpitala. Otwarcia dokonał starosta ostrowski Paweł Rajski wraz z dyrektorem szpitala Dariuszem Bierłą.

Oddany do użytku Oddział Internistyczny posiada 65 łóżek, w nowej części A znajduje się 30 łóżek, i tyle samo docelowo będzie miała część B. Przestrzeń oddziału podzielono na moduły, w których na dwie sale chorych przypada oddzielny węzeł sanitarny z prysznicem. Na całej powierzchni oddziału zamontowano nowy system wentylacji. Pokoje wyposażone są w nowoczesny sprzęt, który podniesie komfort pacjenta oraz personelu pielęgniarskiego obsługującego chorych. Zakupiono najwyższej generacji łóżka, zarówno na salę intensywnego nadzoru, jak i na pozostałe sale. W każdym pokoju oprócz szafek osobistych znajdują się szafy ubraniowe oraz system telewizyjny. Na wyposażenie przeznaczono kwotę 300 tys. złotych.

Remont oddziału wewnętrznego został sfinansowany ze środków powiatu ostrowskiego. Rada powiatu poznaczyła na ten cel blisko 3 mln zł.

Wyremontowany korytarz części A oddziału internistycznego. Sala z trzema łóżkami.Widok na hol korytarza.Wicewojewoda wraz z innymi gośćmi czekają na otwarcie oddziału. Wicewojewoda zabiera głos na otwarciu oddziału. Goście zwiedzają oddaną do użytku nową salę z łóżkami.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim

Goszcząc w powiecie ostrowskim wicewojewoda Marlena Maląg odwiedziła Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych - Centrum Kształcenia Praktycznego w gminie Przygodzice, gdzie spotkała się z dyrekcją oraz uczniami klas maturalnych o specjalnościach zarządzanie kryzysowe. Wicewojewoda odwiedziła także przedszkole w Przygodzicach oraz powstającą przy szkole halę sportową.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 22.03.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 14.04.2016 - 13:50