Nowa przychodnia onkologiczna „Pomoc Maltańska”

Treść archiwalna

Trwa budowa nowoczesnej przychodni onkologicznej na poznańskiej Śródce. Dziś został uroczyście wmurowany kamień węgielny, przywieziony z Ziemi Świętej. Inwestycję prowadzi Zakon Maltański. W uroczystości uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Budowa przychodni rozpoczęła się w ubiegłym roku. W ścianę już istniejącego budynku w stanie surowym, kamień węgielny oraz akt erekcyjny wmurował arcybiskup Stanisław Gądecki.

Nowy, czterokondygnacyjny obiekt przejmie funkcje istniejącej przychodni „Pomoc Maltańska”. Obecnie przychodnia specjalizuje się głównie w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów piersi i narządów rodnych. Rocznie placówka pomaga bezpłatnie ponad pięciu tysiącom pacjentów. Inwestycja prowadzona jest ze środków zebranych przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Fundację „Pomoc Maltańska”.

Kawalerowie Maltańscy prowadzą wiele interesujących projektów charytatywnych i prospołecznych między innymi Dom Pomocy Społecznej w Puszczykowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Poznaniu, Maltańskie Centrum Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom w Krakowie.
zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 09.12.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59