Nowe inwestycje drogowe i karetka dla PCM w Pleszewie

Treść archiwalna

Dobra współpraca z samorządem to jeden z priorytetów obecnego wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka. - Na tym niezwykle mi zależy i dziś w Pleszewie prezentuje się ona na najwyższym poziomie - mówił wojewoda, komentując fakt oddania do użytku zmodernizowanej w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych drogi powiatowej Pleszew-Kowalew.

Oddana do użytku droga ma duże znaczenia komunikacyjne dla powiatu pleszewskiego. Jej przebudowa, jak podkreślali obecni na uroczystości otwarcia posłowie Tomasz Ławniczak oraz Jan Mosiński, jest elementem realizowanych przez rząd Mateusza Morawieckiego działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przebudowana na odcinku ponad 2 km trasa uzyskała parametry techniczne właściwe dla kategorii drogi powiatowej. Drogowcy wybudowali na całej długości ciąg pieszo-rowerowy, powstało też 8 przejść dla pieszych, w tym 2 z oznakowaniem aktywnym. Starostwo Powiatowe w Pleszewie otrzymało na ten cel blisko 2,5 mln dofinansowania z FDS. Swoje środki finansowe, oprócz samorządu powiatowego, dołożył także samorząd Pleszewa.

Kolejną inwestycją w powiecie pleszewskim, która niebawem zwiększy poziom bezpieczeństwa jej użytkowników, będzie ulica Pleszewska w Dobrzycy. Umowę w sprawie jej dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 688 tys zł. wojewoda Łukasz Mikołajczyk podpisał z burmistrzem Jarosławem Pietrzakiem. Ulica Pleszewska jest położona przy terenach uprzemysłowionych. Jej budowa odciąży ruch samochodowy na ulicy Ostrowskiej i tym samym poprawi bezpieczeństwo jej użytkowników.

W trakcie dzisiejszej wizyty w Pleszewskim Centrum Medycznym wojewoda przekazał kluczyki do nowej karetki, którą zakupiono w ramach rządowego Programu wymiany ambulansów. Pleszewskie Centrum Medyczne jest jednym z 14 dysponentów zespołów ratownictwa medycznego, które otrzymało wsparcie rządowe na wymianę wysłużonego ambulansu. Dofinansowanie zakupu w kwocie 400 tys. zł zwiększy bezpieczeństwo pacjentów w stanie nagłego zagrożenia życia i poprawi warunki pracy ratowników medycznych.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 16.12.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 21.01.2020 - 10:45