Noworoczne spotkanie z Wielkopolanami

Treść archiwalna

Na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Piotra Florka oraz marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka kilkuset Wielkopolan - parlamentarzystów, samorządowców, ludzi nauki, kultury, sztuki i życia gospodarczego uczestniczyło w spotkaniu noworocznym zorganizowanym w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wojewoda w swoim wystąpieniu podkreślił, że był to bardzo pracowity czas dla administracji. Rok 2009 to rok realizacji wielu inwestycji budowlanych. Nastąpiło gwałtowne przyspieszenie w realizacji inwestycji drogowych, jak również podejmowane były działania związane z przygotowaniem infrastruktury do Finałowego Turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej – EURO 2012. O intensywności ruchu budowlanego w Wielkopolsce świadczy fakt, iż w 2009 r. Wojewoda wydał 470 decyzji o pozwoleniu na budowę w zakresie dróg krajowych, wojewódzkich, obiektów hydrotechnicznych, kolejowych, lotnisk oraz inwestycji EURO 2012.

Podczas uroczystości marszałek przyznał Wielkopolską Nagrodę imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Laureatami Nagrody za rok 2009 zostali państwo Solange i Krzysztof Olszewscy za nawiązanie do najlepszych tradycji wielkopolskiej pracy organicznej.

Cześć artystyczną spotkania noworocznego uświetnił występ niezapomnianej Grupy MoCarta. Dowodem wysokiego kunsztu artystycznego kabareciarzy były gromkie owacje publiczności. Spotkanie stanowiło doskonałą okazją do rozmów, podsumowań i złożenia życzeń noworocznych.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 11.01.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59