Nowy sprzęt dla strażaków

Treść archiwalna

Pokaz sprawności, prezentacja nowoczesnego sprzętu ratownictwa chemiczno-ekologicznego to jedne z atrakcji, jakie przygotowali strażacy w ramach trwających w Poznaniu Targów Ochrony Środowiska Poleko 2012. Na targach odbyło się także przekazanie strażakom nowego sprzętu. Wśród gości, obok dowództwa komendy wojewódzkiej PSP, w uroczystości uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Wicewojewoda podziękował strażakom za pełną poświęcenia służbę - Komendy powiatowe Państwowej Straży Pożarnej wzbogacą się o nowy sprzęt, warto jednak pamiętać, że to strażacy są najważniejsi - to oni będą z niego korzystać, ratować ludzkie życie i mienie - mówił.

Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, samorządów, PZU i funduszu firm ubezpieczeniowych, Komendanta Głównego PSP strażacy zakupili już sprzęt za ponad 3 miliony złotych. Ogółem za kwotę ponad 7,7 mln zł zostanie zakupionych 15 samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych.

W rozpoczętych we wtorek targach Poleko bierze udział ponad 600 wystawców z 19 krajów. Równolegle odbywają się konferencje, prelekcje i sympozja. Impreza zakończy się w piątek.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 21.11.2012
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58