O bezpieczeństwie podczas rundy wiosennej

Treść archiwalna

Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu omówiono przygotowania do niedzielnego meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław. Zespół interdyscyplinarny ds. bezpieczeństwa imprez masowych, pod przewodnictwem wojewody Piotra Florka, przeanalizował działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas imprezy.

Otwierający rundę wiosenną, niedzielny mecz zapowiada się interesująco. We wcześniejszym spotkaniu obu drużyn, rozegranym we Wrocławiu, Lech przegrał 2:0. Mecz przy ulicy Bułgarskiej w ocenie dyrektora klubu ds. bezpieczeństwa Henryka Szlachetki ściągnie rzesze kibiców. Władze klubu udostępniły fanom Śląska 1500 wejściówek. W sumie na trybunach może zasiąść około 20 tys. kibiców. Jest to spotkanie o statusie "podwyższonego ryzyka", dlatego zarówno władze klubu, jak i policja i straż pożarna zapowiedziały pełną gotowość zarówno podczas meczu, jak i w trakcie transportu kibiców na stadion.

W spotkaniu w urzędzie wojewódzkim uczestniczył Piotr Ciesielski, prezes nowego Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań. - Chcemy współpracować z Klubem, miastem oraz integrować całe środowisko kibiców. Stowarzyszenie, które jest obecnie w trakcie rejestracji,  jest także zainteresowane współpracą z PKP w zakresie transportu na mecze. Podczas dzisiejszego posiedzenia omówiono także raport na temat bezpieczeństwa na polskich stadionach przygotowany przez PZPN.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 13.02.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58