Obchody rocznicowe Powstania Wielkopolskiego w Warszawie

Treść archiwalna

Centralne uroczystości rocznicy Powstania Wielkopolskiego przeniosły się dzisiaj do Warszawy. Wzięła w nich udział wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Jak co roku, obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele oo. Dominikanów w intencji uczestników wielkopolskiego zrywu. Po zakończonym nabożeństwie delegacje udały się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby złożyć wiązanki przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kwiaty składała również wicewojewoda Marlena Maląg.

Stołeczne obchody zakończono uroczystościami na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie spoczywają uczestnicy walk z lat 1918-1919.

Wicewojewoda w ławie kościoła oo. DominikanówWicewojewoda na Placu Józefa PiłsudskiegoWicewojewoda Marlena Maląg składa kwiaty na Grobie Nieznanego ŻołnierzaWicewojewoda w towarzystwie służb mundurowych i duchowieństwaWojewoda składa wiązankęWicewojewoda składa kwiaty na Cmentarzu PowązkowskimWarta przed Pomnikiem Ofiar Katastrofy SmoleńskiejWicewojewoda pochyla głowę przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 28.12.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.01.2018 - 09:45