Obchody rocznicy protestów rolniczych w Marchwaczu i Cieni Drugiej

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystościach rocznicowych upamiętniających rolnicze protesty do jakich doszło w powiecie kaliskim w 2003 roku. Już po raz dwunasty oddano hołd rolnikom, którzy w lutym 2003 roku podczas protestów rolniczych wystąpili przeciwko złej polityce ówczesnego rządu. W miejscowości Cienia Druga w gminie Opatówek, oddziały specjalne policji rozpędzały protestujących rolników, używając broni gładko lufowej oraz pałek.

Jak co roku, ważnym punktem rocznicowych uroczystości była msza święta w kościele św. Michała Archanioła w Rajsku. Z kościoła uroczystości przeniosły się do Marchwacza, gdzie przed monumentem upamiętniającym protesty z 2003 roku, wicewojewoda oraz goście uroczystości złożyli wiązanki kwiatów.

Wicewojewoda składa kwiaty pod tablicą upamiętniającą wydarzenia w Cieni Drugiej.Tablica pamiątkowa w Cieni Drugiej.Msza święta w kościele Michała Archanioła w Rajsku.Uczesticy uroczystości pod pomnikiem w Marchwaczu.Wicewojewoda oddaje hołd przed pomnikiem w Marchwaczu. Warta honorowa pod pomnikiem w Marchwaczu.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 21.02.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.03.2016 - 12:42