Odznaczenia dla Wielkopolan

Treść archiwalna

Na co dzień działają w organizacjach pozarządowych, fundacjach, urzędach, związkach zawodowych, pracują na rzecz społeczności lokalnej. Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odebrali podziękowania za swoją aktywność, pracę i dorobek, a wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył im przyznane przez prezydenta RP najwyższe odznaczenia państwowe.

W sali Witolda Celichowskiego Urzędu Wojewódzkiego ponad 40 Wielkopolan, uhonorowanych zostało Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski, Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę.

Podczas uroczystości Złotym Krzyżem Zasługi po raz drugi odznaczona została Krystyna Lemanowicz, emerytowany pracownik Wydziału Harcerskiego Komendy Chorągwi ZHP w Pile. Działaczka na rzecz struktur NSZZ „Solidarność”, osoba która powołała do życia Stowarzyszenie Hospicjum, opierające się na wolontariacie, laureatka licznych honorowych tytułów w plebiscytach, popularyzatorka idei państwa prawa. Wśród odznaczonych znalazła się także Irena Sienkiewicz, emerytowana nauczycielka, prezes Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, współpracująca z radą powiatu pilskiego i innymi organizacjami pozarządowymi.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 30.06.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59