Odznaczenia dla Wielkopolan

Treść archiwalna

Artyści, kombatanci i samorządowcy odebrali dziś z rąk wojewody wielkopolskiego Piotr Florka ordery i odznaczenia nadawane przez Prezydenta RP. - To najwyższe wyróżnienia za zasługi dla ojczyzny i ogromnie cenię sobie zaszczyt, że mogę dokonywać ich wręczenia - mówił wojewoda.  

Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski otrzymali Wojciech Kęszycki, akowiec, wieloletni prezes oddziału Wielkopolskiego Towarzystwa Ziemiańskiego oraz Robert Węglewski, działacz Solidarności z Wrześni, represjonowany podczas stanu wojennego. Srebrnymi Krzyżami Zasługi za osiągnięcia artystyczne uhonorowani zostali muzycy sekstetu Affabre Concinui. Zespół wokalny obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Kombatanci i osoby deportowane w latach 1939-1956 w głąb Rosji odebrali z rąk wojewody Krzyże Zesłańców Sybiru. To dla Sybiraków rok wyjątkowy - powołany 85 lat temu Związek Sybiraków obchodzi teraz 25. rocznicę reaktywacji w wolnej Polsce.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie

Wojewoda złożył też gratulacje sierżantowi sztab. Michałowi Kasprzakowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie oraz asp. Romanowi Szykulskiemu z KMP w Poznaniu, którzy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej w Ogólnopolskim Finale Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Finał konkursu odbył się w ubiegłym tygodniu w Legionowie. To dla drużyny z Wielkopolski, tradycyjnie plasującej się w czołówce konkursu, kolejne zdobycie pierwszego miejsca. Najlepsze noty osiągnęli też w 2010 roku, gdy finał turnieju rozgrywany był w Swarzędzu.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 25.09.2013
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58