Odznaczenia i nagrody dla wielkopolskich nauczycieli

Treść archiwalna

Kolejne odznaczenia dla wielkopolskich nauczycieli za zasługi w codziennej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej wręczył dziś wicewojewoda Maciej Bieniek wspólnie z kuratorem oświaty Robertem Gawłem. Z rejonu Konina i Kalisza odebrało je 65 pedagogów.

Uroczystość odbyła się w dawnym pałacu Państwa Chrystowskich w Tłokini Kościelnej koło Opatówka. Podczas pierwszej części odbywającego się w reżimie sanitarnym wydarzenia, wicewojewoda Maciej Bieniek za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty udekorował: prezydenckim Złotym Krzyżem Zasługi - Konrada Czaję z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie; prezydenckim Brązowym Krzyżem Zasługi - Annę Dobropolską ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu.

Ponadto nauczycielom i pracownikom oświaty wicewojewoda wraz z kuratorem Robertem Gawłem wręczył osiem prezydenckich złotych medali za długoletnią służbę, cztery medale srebrne i dwa medale brązowe za długoletnią służbę, a także sześć nagród ministra edukacji. Z rejonu delegatur w Koninie i Kaliszu, wyróżniono dziś łącznie 65 pedagogów: dwoma krzyżami zasługi, czternastoma medalami za długoletnią służbę, dziesięcioma nagrodami ministra edukacji narodowej oraz czterdziestoma medalami Komisji Edukacji Narodowej.

W okolicznościowym adresie do uczestników uroczystości zwrócił się wojewoda Łukasz Mikołajczyk. - Sukcesy dorastających wychowanków, to w znacznej mierze zasługa Państwa mądrego nauczania. […] Z własnego doświadczenia dobrze znam pracę w zawodzie nauczyciela i wiem, z jaką odpowiedzialnością i wyzwaniami się wiąże. Doceniam, że wybrali Państwo tę niełatwą, ale też pełną satysfakcji ścieżkę zawodową, i łączę nadzieję, że zawsze będą spotykać się Państwo z uznaniem uczniów, rodziców i całego społeczeństwa.

Uczestnicy siedzą na saliPrzemawia kurator R. GawełWicewojewoda M. Bieniek, kurator R. Gaweł i inni siedzą na saliWicewojewoda M. Bieniek, kuratorzy i nagrodzeni stoją z dyplomami

Autor: Jakub Monterial
Data utworzenia: 20.10.2020
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 30.11.2020 - 13:20