Odznaczenia państwowe dla Wielkopolan

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył dziś odznaczenia państwowe. Zasłużeni Wielkopolanie uhonorowani zostali Krzyżami Wolności i Solidarności, Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę i Medalami za Zasługi dla Obronności Kraju.

Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz rozwoju kultury oraz za osiągnięcia artystyczne otrzymał Grzegorz Kupczyk, lider zespołu CETI i wieloletni wokalista legendarnej grupy TURBO, z którym nagrał 30 płyt, w tym słynny przebój „Dorosłe dzieci”, przez wielu uważany za „hymn pokolenia”. Informacja o utworze ukazała się w dokumencie zrealizowanym przez BBC i Polski Instytut im. Adama Mickiewicza oraz TVN „Beast of Freedom - zew wolności”. Artysta w swoim dorobku ma 59 płyt nagranych między innymi z zespołami TURBO, NON IRON czy CETI. Grzegorz Kupczyk od 21 lat jest liderem grupy CETI, pisze muzykę dla TV, a jego dorobek opisany został w „Encyklopedii Polskiego Rocka”. 

Podczas uroczystości wojewoda odznaczył między innymi działaczy: na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, na rzecz ochrony przeciwpożarowej  w jednostkach OSP z terenu powiatu kościańskiego, wrzesińskiego, kaliskiego i jarocińskiego, na rzecz społeczności lokalnej: we Wrześni, w Gnieźnie, w Śremie, w Krotoszynie, rozwoju sportu: zrzeszonych w Klubie Sportowym „Polonia 1912” w Lesznie, muzyków Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu, pracowników Firmy „Ster” z Poznania, Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Ponadto na ceremonii odznaczeni Medalami za Zasługi dla Obronności Kraju zostali dyrektorzy poznańskich szkół oraz samorządowcy wykonujący zadania na rzecz obronności.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 28.11.2012
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58