Ostatnie przygotowania do prezydencji

Treść archiwalna

Już niebawem, w listopadzie Poznań będzie gospodarzem kolejnych spotkań centralnych w ramach polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Spotkania odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dziś wojewoda wielkopolski Piotr Florek uczestniczył w zorganizowanym w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ostatnim roboczym spotkaniu wielkopolskich i poznańskich służb oraz instytucji zaangażowanych w przygotowania organizacyjne i zapewnienie bezpieczeństwa.

Oprócz wojewody, w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych - głównego organizatora spotkań w Poznaniu, Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji, Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej, Szpitala MSWiA w Poznaniu, Miasta Poznania (Urząd Miasta, ZDM, Straż Miejska, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa), MTP, Straży Granicznej O/Ławica, ABW – Delegatura w Poznaniu, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, Portu Lotniczego – Ławica oraz w roli partnera - Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Spotkanie potwierdziło gotowość wszystkich służb i instytucji do obsługi i zabezpieczenia spotkań: MTP, które stanowić będą miejsce debat, Policji zapewniającej utrzymanie bezpieczeństwa uczestników posiedzeń oraz mieszkańców Poznania, służb miejskich, w tym ZDM, wolontariuszy, którzy będą pracować na terenie Lotniska Ławica, a także zabezpieczenia medycznego spotkań w ramach polskiej Prezydencji w Radzie UE, za które odpowiada Szpital MSWiA. Podsumowując spotkanie wojewoda podkreślał, że Poznań jest dobrze przygotowany do przyjęcia roli gospodarza międzynarodowych spotkań, czego doskonałym przykładem jest udana organizacja Konferencji Klimatycznej ONZ w grudniu 2008 r.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 26.10.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59