Otwarcie Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie

Treść archiwalna

W Jarocinie uroczyście otwarta została nowa Komenda Powiatowa Policji. Podczas uroczystości z udziałem komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu insp. Tomasza Trawińskiego oddano do użytku nowo wybudowany budynek, który powstał w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna reprezentował zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Waldemar Paternoga.

Nowa siedziba powstała w 84 lata od powołania tej jednostki a budowa trwała 6 lat. Grunt pod inwestycję przekazał powiat jarociński. Obiekt wybudowano od podstaw i wyposażono w nowy sprzęt teleinformatyczny. Uroczystość otwarcia i prezentacja komendy, w której pracować będzie ponad setka policjantów, odbyła się z udziałem samorządowców, przedstawicieli służ mudnurowych oraz uczniów z klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Otwarciu towarzyszył koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Kompania Honorowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Czerwona tablica z nazwą instytucji.Uroczysty apel i oddanie honorów przed sztandarem policji.Flaga biało-czerwona na budynku z napisem Policja.Uroczyste otwarcie Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Nowe pomieszczenie komendy.Strzelnica.

Zdjęcia: KWP w Poznaniu

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 16.03.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 12.04.2016 - 12:28