Otwarcie Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył dziś w apelu, podczas którego symbolicznie wręczone zostały klucze do nowej siedziby komisariatu - komendantowi Stare Miasto mł. insp. Michałowi Woźniakowi. Podczas uroczystości wojewoda podkreślił, że bezpieczeństwo mieszkańców jest dobrem wspólnym, o które należy dbać.  

W ramach prac, został zmodernizowany i odnowiony cały budynek. Blisko 11 milionów złotych pochodzi z programu modernizacji Policji na lata 2017-2020. Pracować w nim będzie 172 funkcjonariuszy. W oddanym do użytku komisariacie zlokalizowana jest także siedziba miejskiego monitoringu. Wykorzystano również najnowocześniejsze technologie sieciowe. Budynek został wyposażony w system do automatycznego zarządzania i monitorowania infrastruktury sieciowej całego obiektu.

Ze względu na charakter i wieku budynku, prace remontowe były prowadzone w ścisłej współpracy z miejskim konserwatorem zabytków. W okresie międzywojennym mieściła się tu siedziba Urzędu Celnego oraz Urząd Akcyz i Monopoli.

Dzięki zakończonej inwestycji policjanci, którzy do tej pory pracowali w pięciu różnych lokalizacjach, wrócili do siedziby przy Al. Marcinkowskiego 31 w Poznaniu. Oddany do użytku po remoncie komisariat jest kolejnym krokiem w modernizacji jednostek Policji na terenie województwa wielkopolskiego i miasta Poznania.

fot. WUW / KWP Poznań

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 26.06.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.07.2019 - 13:45