Otwarcie nowego dworca w Poznaniu

Treść archiwalna

10 dni przed Euro w Poznaniu otwarto nowy dworzec kolejowy - podczas uroczystości prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu towarzyszył wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Po 9 miesiącach budowy z nowego centrum komunikacyjnego mogą już korzystać pasażerowie.

Prezydent, dziękując wszystkim zaangażowanym w powstanie dworca podkreślał, że ukończenie inwestycji cieszy go tym bardziej, iż Poznań jest miastem, z którym czuje się wyjątkowo związany. Otwarty dworzec stanowić będzie część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, które już wkrótce uzupełnione zostanie o część rozrywkowo-handlową. Już teraz do dyspozycji podróżnych jest 10 kas i 9 biletomatów czy system informowania podróżnych. Zdaniem PKP nowy dworzec kolejowy Poznań Główny to w tej chwili najnowocześniejszy obiekt tego typu w kraju.

Podczas spędzonego w Poznaniu dnia prezydent spotkał się też z weteranami misji w Afganistanie i Iraku oraz, jak podczas każdej wizyty w stolicy Wielkopolski, złożył kwiaty pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 56'. Jednym z najważniejszych punktów pobytu było wręczenie w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza corocznych nagród gospodarczych, które przyznawane są pod patronatem prezydenta polskim firmom.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 29.05.2012
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59