Otwarte debaty akademickie

Treść archiwalna

W Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu został zainaugurowany cykl otwartych debat „O estetyzacji życia społecznego”. W spotkaniu wziął udział wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Wykładowcy, przedstawiciele świata kultury i sztuki, organizacji pozarządowych, studenci, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Poznania wzięli udział w pierwszej debacie akademickiej, która odbyła się w Auli Akademii Wychowania Fizycznego. Tematem przewodnim było: „Czy, a jeśli tak to, w jaki sposób muzyka łagodzi obyczaje?”.

Inauguracyjny wykład poprowadziła Adriana Gottberg, ambasador Wenezueli w Polsce. Ambasador opowiedziała o programie edukacyjnym realizowanym poprzez muzykę w wenezuelskich szkołach. O pożytkach płynących z muzycznej edukacji mówiła także dr Małgorzata Leraczyk z Akademii Muzycznej. - Cykl debat o różnych płaszczyznach życia społecznego zaproponowany przez środowisko akademickie to interesująca propozycja. Dzięki spotkaniom szczególnie młodzi ludzie mogą poznać  inne kultury, obyczaje, systemy wartości - powiedział wicewojewoda Przemysław Pacia.

Spotkanie zakończył minirecital w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu. Otwarte debaty publiczne to projekt zainicjowany w stolicy Wielkopolski przez władze AWF. Wykładowcami są naukowcy reprezentujący publiczne uczelnie Poznania. Kolejna debata odbędzie się 31 marca o godzinie 17.00 również na AWF pod hasłem „Czy są, a jeśli tak to, gdzie znajdują się granice sztuki?”.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęcie

Zdjęcia:Grażyna Kosmatka

Autor: Biuro prasowe
Data utworzenia: 24.02.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58