Otwarty most na Prośnie w Rudzie Wieczyńskiej

Treść archiwalna

W Rudzie Wieczyńskiej w gminie Gizałki z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci oddano uroczyście do użytku most drogowy na Prośnie. Zaproszeni goście przecięli biało-czerwoną szarfę oraz wbili ostatnie gwoździe w konstrukcję przeprawy.

- Ten most ma wymiar symboliczny, kiedyś przecinał granicę zaboru pruskiego i rosyjskiego. Dziś łączy mieszkańców okolicznych gmin. Będzie służył wszystkim a zwłaszcza rolnikom, którzy teraz będą mieli krótszą drogę do swoich pól - powiedział wicewojewoda. To właśnie rolnicy, jako pierwsi sprawdzili wytrzymałość nowej konstrukcji i przejechali przez most maszynami rolniczymi.

Most na rzece Prośnie w Rudzie Wieczyńskiej ma ponad 50 metrów długości, łączy gminy Gizałki i Czermin. Podczas ubiegłorocznej zimy, wskutek gwałtownych roztopów uszkodzona została konstrukcja drewnianego mostu, co wymusiło jego zamknięcie.

Pozyskane przez gminę fundusze na odbudowę przeprawy pochodzą ze środków budżetu państwa przeznaczonych na renowację w ramach działania „Usuwanie skutków klęsk żywiołowych”.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 14.12.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59