Otwarty nowy odcinek A2

Treść archiwalna

Już od północy pierwsi kierowcy mogą przejechać autostradą A2 do zachodniej granicy Polski. W uroczystym otwarciu ponadstukilometrowej trasy przez prezydenta Bronisława Komorowskiego wzięło udział blisko 600 gości, wśród nich - byli prezydenci i wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Oddawany odcinek wykonany jest w trwałej, betonowej nawierzchni i wybudowany został kosztem blisko 6 mld zł, z czego 25% przeznaczono na ochronę środowiska naturalnego. Nowa część A2 to jeden z najbardziej strategicznych elementów systemu drogowego w Polsce – stanowi bezpośrednie połączenie z siecią autostrad naszych zachodnich sąsiadów klamruje newralgiczny szlak komunikacyjny. Niemal cała trasa prowadzi przez tereny leśne, również – Natura 2000. Duży nacisk przy projektowaniu autostrady położono na zapewnienie odpowiedniej ochrony środowiska naturalnego; wybudowano między innymi 200 przejść dla dużych i małych zwierząt. Do maja przejazd autostradą jest bezpłatny.

zdjęciezdjęciezdjęcie
                                                  zdjęcie

 

Zdjęcia: Autostrada Wielkopolska SA

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził też Nowy Tomyśl, gdzie spotkał się z Izbą Gospodarczą oraz Grodzisk Wielkopolski, w którym odbyło się spotkanie głowy państwa z przedstawicielami organizacji pozarządowych.
 

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 30.11.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59