Pamięci bohaterów Czerwca '56

Treść archiwalna

"Poznański Czerwiec to pierwszy z kamieni milowych na polskiej drodze do wolności. To zryw powstały z buntu wobec kłamstwa i manipulacji komunistycznej władzy, z pragnienia sprawiedliwości oraz zaangażowania tych, którzy nie godzili się na podeptanie ich godności" napisała w liście do uczestników uroczystości z okazji 61. rocznicy Czerwca ’56 premier Beata Szydło.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wspólnie z wicewojewodą Marleną Maląg wzięli udział w uroczystościach, które odbyły się pod bramą Zakładów HCP Cegielski. Hołd bohaterom Czerwca oddali posłowie, samorządowcy, przedstawiciele najwyższych państwowych władz oraz robotnicy. List od przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego odczytał poseł Szymon Szynkowski vel Sęk. "Dziś, oddając cześć bohaterom tamtych dni, musimy pamiętać w imię jakich wartości i idei podnieśli się oni z kolan. Mówiąc najogólniej, najbardziej skrótowo, chcieli lepszego życia, lepszej Polski. I to właśnie jesteśmy im winni" - czytamy w liście.

Uroczystości zakończyło złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową przy bramie głównej HCP. Kwiaty w imieniu prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło złożył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 28.06.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 27.07.2017 - 12:40