Perła Bałtyku w Urzędzie Wojewódzkim

Treść archiwalna

Wielkoformatowa wystawa "Bornholm - Perła Bałtyku" otwarta została w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przez wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka oraz Aleksandra Ostasza - redaktora naczelnego Magazynu Nurkowanie, który wraz z innymi pasjonatami nurkowania i podróży odbył w ubiegłym roku wyprawę na najbardziej słoneczną wyspę Bałtyku. W uroczystym wernisażu uczestniczył także konsul honorowy Królestwa Danii Krystian Marek Ziemski oraz konsul honorowy Meksyku Władysław Szebiotko i zastępca konsula Rosji Jurij Rożków Jurjewski.

Latem 2009 roku na oficjalne zaproszenie Duńskiej Izby Turystyki (VisitDenmark), 5-osobowa grupa z redakcji Magazynu Nurkowanie spędziła na Bornholmie ponad 7 dni. Powstał dzięki temu obszerny i unikatowy materiał fotograficzno-filmowy o licznych lądowych i podwodnych atrakcjach tej niezwykłej wyspy. Pokazywana w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim ekspozycja składa się z 21 fotogramów prezentujących Bornholm oczami pasjonatów nurkowania, zafascynowanych tą niezwykła wyspą, jej mieszkańcami, przyrodą i architekturą.

Magazyn Nurkowanie jest jedynym polskim miesięcznikiem o tematyce nurkowej. Skupia wielbicieli podróży i historii. Oprócz wystawy poświęconej Bornholmowi realizował interesujące ekspozycje ukazujące m.in. piękno Australii oraz wielkoformatowe zdjęcia dokumentujące wyprawę do wraku pancernika Schleswig-Holstein.

Wystawa “Bornholm – Perła Bałtyku” podróżuje obecnie po Polsce i jest prezentowana w muzeach, instytucjach oraz na licznych imprezach masowych. W holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego będzie prezentowana do 19 lutego br.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 09.02.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59