Pierwsza dama na Targach Książki

Treść archiwalna

W Poznaniu do niedzieli trwają Targi Edukacyjne i Targi Książki, które otworzyła pierwsza dama Anna Komorowska, której towarzyszył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Małżonka Prezydenta RP wzięła udział w spotkaniu autorskim Michała Rusinka, który promował książkę „Pałac Prezydencji dla dzieci”. Tradycyjnie targom towarzyszą wystawy prac ilustratorów książek dla dzieci. W tym roku swoje prace prezentuje między innymi Bohdan Butenko.

Anna Komorowska spotkała się też z dziećmi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, które przedstawiły wystawę „Impresje” oraz program poetycki poświęcony Krystynie Miłobędzkiej.

Podczas uroczystego otwarcie targów wręczono statuetki Pegazika - wyróżnienia przyznawane wybitnym twórcom oraz osobom i instytucjom, które szczególnie przysłużyły się popularyzacji literatury wśród dzieci. W tym roku wyróżniono poetkę Krystynę Miłobędzką oraz literaturoznawcę i krytyka Ewę Grudę, kierującą warszawskim Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęcie

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 28.02.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58