Pierwsze osoby w Wielkopolsce zaszczepione przeciwko COVID-19

Treść archiwalna

W Wielkopolsce zainaugurowano dziś szczepienia przeciwko COVID-19. W szpitalu klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu pierwsze dawki szczepionki otrzymał personel medyczny szpitala.

- Jest to dla nas wielki dzień - możemy rozpocząć szczepienia, chronić się przeciw tym niebezpiecznym wirusem - mówiła prof. Magdalena Figlerowicz z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej, która jako pierwsza otrzymała szczepionkę. Wśród trzech pierwszych pracowników szpitala znaleźli się także pielęgniarka oddziałowa Jolanta Łojko-Kołodziejczak oraz dr Jarosław Szydłowski, kierujący kliniką otolaryngologii dziecięcej. W sumie w szpitalu klinicznym szczepionki przyjęło 75 osób - lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracyjni.

W Wielkopolsce akcję szczepień wśród swojego personelu medycznego przeprowadzi na razie sześć szpitali: w Lesznie, Koninie, Pile, Kaliszu oraz dwa szpitale w Poznaniu. Otrzymały one z Agencji Rezerw Materiałowych w sumie 450 dawek szczepionki.

Szczepienia przeciwko COVID-19 to jedna z najbardziej złożonych operacji logistycznych w historii Polski. Informacje o jej przebiegu umieszczane są na bieżąco na stronie gov.pl/szczepimysie. Znajdziemy tutaj najświeższe doniesienia, komunikaty i wskazówki oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 27.12.2020
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 02.02.2021 - 08:25