Podpisanie umowy na zakup tomografu dla szpitala w Nowym Tomyślu

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała dziś umowę z władzami powiatu nowotomyskiego na sfinansowanie zakupu nowoczesnego kontenerowego tomografu komputerowego dla szpitala powiatowego im. Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu. Symboliczny czek na ponad 2 mln zł przekazała staroście wicewojewoda. Środki pochodzą z dotacji celowej z budżetu państwa.

- Podpisana umowa stanowi ważny element gwarantujący bezpieczeństwo mieszkańców powiatu nowotomyskiego i jest realizacją polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości - mówiła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Zakup nowego tomografu komputerowego wraz z wyposażeniem o wartości 2 mln 200 tys. zł poprawi jakość świadczonych usług i wykonywanych badań diagnostycznych oraz zwiększy ich zakres. Wpłynie także znacząco na wzrost wykrywalności chorób w szczególności w kontekście zachorowań na COVID-19 i skróci czas potrzebny do pełnej diagnostyki pacjenta.  

Nowy sprzęt przyczyni się do podniesienia rozwoju i konkurencyjności regionu nowotomyskiego w zakresie usług medycznych.

Wicewojewoda wita uczestników spotkaniaSymboliczny czek z kwotą dotacjiWicewojewoda przekazuje symboliczny czek staroście nowotomyskiemuWspólne zdjęcie uczestników spotkania

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 22.12.2020
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 27.01.2021 - 10:40