Polska szczęśliwych rodzin

Treść archiwalna

Wielkopolski Urząd Wojewódzki był dziś gospodarzem wideokonferencji dotyczącej programu "Polska szczęśliwych rodzin" fundacji Narodowego Dnia Życia. Jest to wieloletni program wspierania współpracy pomiędzy organizacjami zajmującymi się polityką prorodzinną w Polsce.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd Zjednoczonej Prawicy w centrum swoich działań postawił rodzinę - przywrócił jej godność, poprawił jej materialny byt, dowartościował rodziny wielodzietne, czyniąc z nich społeczny fundament, na którym budowana jest nasza wspólna przyszłość. Jestem przekonana, że dzięki dobrej współpracy wielu podmiotów - rządu, administracji rządowej, samorządów, ale też organizacji pozarządowych czy fundacji - dalej będziemy stwarzać warunki - począwszy od małych, lokalnych wspólnot po instytucje centralne, które naszym rodzinom pozwolą żyć bezpiecznie i stabilnie, które umożliwią rozwój i samorealizację, które pomogą wychowywać i formować w duchu wartości. Dzięki temu razem wpłyniemy na naszą przyszłość, czyniąc Polskę bezpieczną i dostatnią dla kolejnych pokoleń. Jestem przekonana, że ten ważny projekt zainspiruje nas wszystkich do dobrych zmian - mówiła podczas otwarcia konferencji wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Celem fundacji Narodowego Dnia Życia od lat jest budowa silnej społeczności Liderów Zmiany - czyli osób zajmujących się sprawami rodzin w instytucjach publicznych, w samorządach czy w organizacjach pozarządowych.

- Stawiamy rodzinę w centrum uwagi naszej wspólnoty. Program ma pomagać osobom zajmującym się rodziną na szczeblu ogólnokrajowym i lokalnym tworzyć rozwiązania, dzięki którym Polacy będą realizować swoje aspiracje w obszarze rodziny. Dla zdecydowanej większości naszych rodaków rodzina i dzieci to fundament osobistego poczucia szczęścia w życiu - mówił Jacek Sapa, założyciel i prezes zarządu fundacji Narodowego Dnia Życia.

Wśród prelegentów dzisiejszej wideokonferencji znaleźli się: Paweł Woliński, prezes Fundacji Mama i Tata, Paweł Soproniuk, Akademia Liderów Rzeczypospolitej, ks. Przemysław Drąg, kierownik Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin (KODR) przy Konferencji Episkopatu Polski, Michał Kot z Fundacji Republikańskiej oraz Renata Nicpoń certyfikowany coach, akredytowany przez International Coach Federation.

W ramach Programu "Polska szczęśliwych rodzin", fundacja prowadzi spotkania w wielu regionach Polski, spotykając się z liderami lokalnych instytucji i organizacji. Pod koniec września podobne spotkanie odbyło się w Olsztynie. Można przeczytać o tym wydarzeniu tutaj: https://olsztyn.gosc.pl/doc/6537007.Program-Polska-szczesliwych-rodzin

Więcej o Programie Polska Szczęśliwych Rodzin oraz o spotkaniach Liderów Zmiany będzie można przeczytać na stronie www.dzienzycia.pl

Uczestnik wideokonferencjiDyrektor Monika Donke przysłuchuje sie podczas wideokonferencji Zdjęcie monitoraObraz z monitora

Autor: Maciej Parysek
Data utworzenia: 12.10.2020
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 26.11.2020 - 13:28