Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg i marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak wzięli udział w otwarciu Zjazdu Sprawozdawczo-Programowy Zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Zwracając się do uczestników, wicewojewoda podziękowała za sprawne realizowanie przez samorządy projektów i zadań zleconych.

- Najważniejszym programem, który właśnie wdrażamy jest „Rodzina 500 plus”. Cieszę się, że samorządowcy z uwagą i zaangażowaniem włączyli się w jego przygotowanie. Urzędnicy z WUW są zawsze do państwa dyspozycji - mówiła wicewojewoda. Podczas dzisiejszego spotkania SGiPW wręczone zostały statuetki laureatom konkursu „Lider wśród aktywnych” i zaplanowano prace na najbliższy rok.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski jest jedną z największych regionalnych organizacji jednostek samorządu terytorialnego. Działa od 25 lat i obecnie skupia 103 gminy i 13 powiatów z terenu Wielkopolski. Członkami Stowarzyszenia są tak znaczne ośrodki miejskie jak Poznań, Kalisz, Konin, Piła i Ostrów Wielkopolski oraz kilkadziesiąt gmin wiejskich. Stowarzyszenie działa na rzecz integracji poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego. Stanowi forum wymiany doświadczeń i inicjatyw skierowanych na rozwój Wielkopolski.

Otwarcie Zjazdu Zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.Wicewojewoda razem z marszałkiem i dyrektorem PS.Wicewojewoda wita zaproszonych gości.Uczestnicy zjazdu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 16.03.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 12.04.2016 - 12:26