Pożar hali produkującej meble w Turku

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk udał się na miejsce zdarzenia, gdzie dziś w nocy doszło do pożaru hali w firmie produkującej meble w Turku. Wojewoda zapoznał się z prowadzonymi działaniami ratowniczymi oraz odebrał meldunek operacyjny od wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP Andrzeja Bartkowiaka.

Wojewoda Mikołajczyk podziękował wszystkim służbom za sprawnie przeprowadzoną akcję ratunkową, wysoko oceniając współpracę w zakresie koordynacji służb uczestniczących w akcji gaszenia pożaru. - Dziękuję komendantowi wojewódzkiemu PSP za wzorcowe prowadzenie działań na miejscu, które pozwoliły zminimalizować straty i zabezpieczyły teren przed rozprzestrzenieniem się ognia.

Pożar objął hale, w której znajdowało się 5 oddziałów firmy: chromownia, lakiernia, stanowiska wyrobów gotowych i magazyny. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 88 pracowników firmy oraz 52 osoby z pobliskich 2 bloków, bowiem istniało zagrożenie wybuchu butli gazowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano ponad 50 zastępów straży pożarnej oraz grupę ratownictwa chemicznego. Większość osób udała się do swoich rodzin, władze samorządowe zorganizowały też pomoc: autobus, możliwość schronienia się w sali udostępnionej przez gminę i ciepłego posiłku. Mieszkańcy do swoich domów wrócili w godzinach porannych.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Turku odbyło się spotkanie, podczas którego omówiona została akcja ratownicza oraz pomoc doraźna, jaka może zostać udzielona pracownikom firmy. W spotkaniu zorganizowanym przez starostę Dariusza Kałużnego uczestniczył między innymi wojewoda Łukasz Mikołajczyk, poseł Ryszard Bartosik, wiceburmistrz Joanna Misiak-Kędziora oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Urzędu Pracy.

Autor: Anna Czuchra / Tomasz Stube
Data utworzenia: 27.11.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 02.01.2020 - 08:08