Pozwolenia na obwodnicę Jarocina i S8

Treść archiwalna

Już niebawem ruszy budowa kolejnych ważnych dróg w Wielkopolsce. Podpisane przez wojewodę pozwolenia na budowę (ZRID) drogi S8 oraz obwodnicy Jarocina umożliwią sprawną realizację inwestycji, poprzedzoną wykupem gruntów.

Zezwolenie wojewody na rozpoczęcie prac dotyczy budowy drogi S8 Syców - Kępno - Sieradz - A1 (Łódź), odcinek Syców - Kępno - Wieruszów - Walichnowy na terenie województwa wielkopolskiego i łódzkiego. W Wielkopolsce wybudowane będą ponad 23 km drogi, a na terenie województwa łódzkiego 21 km inwestycji. Decyzji wojewody został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, w związku z czym inwestor może niezwłocznie przystąpić do realizacji inwestycji.

Wczoraj wojewoda Piotr Florek wydał także zezwolenie na budowę obwodnicy drogowej Jarocina, liczącej w sumie 13 km. Na przełomie roku rozpocznie się procedura związana z wykupem gruntów. Zabezpieczone zostały już środki na ten cel.

W ramach inwestycji powstaną dwa węzły. Pierwszy wybudowany zostanie w Mieszkowie na skrzyżowaniu z drogą Dębno - Mieszków. Drugi węzeł - „Jarocin” - drogowcy wybudują na skrzyżowaniu z drogą Jarocin – Tuliszków. Trasa będzie miała w sumie 13 kilometrów długości.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 20.12.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59