Premier odwiedził Wielkopolskę

Treść archiwalna

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk złożył wizytę w Wielkopolsce. Szef rządu spotkał się z lekarzami i kadrą kierowniczą Pleszewskiego Centrum Medycznego w Pleszewie oraz odwiedził kompleks kulturalno-sportowo-strażacki i Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie. Premierowi w Pleszewie towarzyszył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Pleszewskie Centrum Medyczne jest jednym z najlepszych w kraju niepublicznych szpitali. Rocznie w szpitalu leczy się ponad 22 tys. pacjentów. Szpital zatrudnia 500 pracowników. Placówka już po raz 3. zwyciężyła w rankingu Bezpieczny Szpital, organizowanym przez „Rzeczpospolitą”, otrzymała także certyfikat „Czyste leczenie. Czysty szpital”, który jest prestiżowym wyróżnieniem szpitali dbających o minimalizację ryzyka przenoszenia zakażeń.

zdjęciezdjęciezdjęcie

W Brzeźnie koło Konina Premier spotkał się z Kołem Gospodyń Wiejskich i strażakami. Zobaczył kompleks trzech obiektów: remizy strażackiej, świetlicy wiejskiej i boiska „Orlik” z zapleczem. W Koninie z szefem rządu spotkał się wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Zdjęcia: Grzegorz Roginski KPRM
 

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 12.11.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59