Pysząca - wojewoda wnioskuje o wsparcie wojska

Treść archiwalna

- Zawnioskuję do ministra obrony narodowej o wsparcie sił strażackich wojskiem dysponującym ciężkim sprzętem potrzebnym w szybkim ugaszeniu ognia. Wszystkim nam zależy na jak najszybszym ugaszeniu pożaru - powiedział podczas wizyty w Pyszącej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann rozmawiał dziś z komendantem wojewódzkim i powiatowym PSP oraz burmistrzem Śremu o prowadzonej akcji gaśniczej wysypiska śmieci w miejscowości Pysząca (powiat śremski). Wizytował też miejsce zdarzenia. To szósty już pożar wysypiska. Pierwszy powstał w kwietniu ubiegłego roku.

Strażacy do akcji zadysponowali sprzęt z całego regionu, między innymi agregaty pompowe bardzo dużej wydajności. Cały czas w akcji zaangażowana jest grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego, monitorująca stan powietrza. Stan środowiska jest też kontrolowany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Zdaniem inspektorów WIOŚ, pożar nie stwarza aktualnie zagrożenia dla zdrowia ludzi. Po akceptacji wniosku wojewody przez MON, wojsko zadysponuje między innymi koparki oraz spychacze do usuwania płonącej hałdy.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 16.01.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 13.02.2019 - 15:30