Rocznica zakończenia wojny

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wspólnie z władzami samorządu, komendantami policji, straży pożarnej, przedstawicielami wojska, młodzieżą oraz kombatantami złożył kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Radzieckich, Cytadelowców i Żołnierzy Alianckich na poznańskiej Cytadeli.

- Żołnierze! Jestem pewien, że na każdym posterunku i o każdej porze należycie wypełniacie obywatelski obowiązek i jesteście godnymi kontynuatorami najlepszych tradycji polskiego oręża – powiedział wojewoda podczas przemówienia dla uczczenia 66. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.

Po przemówieniach wojewody wielkopolskiego i dowódcy garnizonu poznańskiego na stokach poznańskiej Cytadeli odczytany został Apel Pamięci. Po uroczystości, za zasługi na rzecz Ligii Obrony Kraju, wojewoda uhonorował srebrnym i brązowymi Krzyżami Zasługi członków tej organizacji.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie

Rocznicę wyzwolenia uczczono też zawodami strzeleckimi zorganizowanymi przez LOK. Strzelcy startowali w dwu kategoriach: wojskowej i cywilnej, w której wojewoda wielkopolski zajął czwartą lokatę.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 09.05.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59