„Rozwój Wielkopolski - Rolnictwo i Energetyka”

Treść archiwalna

O relacjach pomiędzy rozwojem rolnictwa a wykorzystaniem różnych sposobów pozyskiwania energii debatowali uczestnicy konferencji naukowej „Rozwój Wielkopolski - Rolnictwo i Energetyka”, która odbyła się w Auli PWSZ im. J.A. Komeńskiego w Lesznie. W prowadzonej dla mieszkańców i samorządowców z południowej Wielkopolski debacie wziął też udział wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Uczestnicy konferencji rozmawiali o potencjale rolnictwa w regionie oraz źródłach pozyskiwania energii i zależnościach pomiędzy produkcją żywności a energetyką. Coraz większe zapotrzebowanie na energię elektryczną wymaga planowania nowych rozwiązań, w tym uwzględnienia wykorzystania zasobów węgla brunatnego w okolicach Krobi i Miejskiej Górki.

Debata została zorganizowana, by zwrócić uwagę na potencjalne zagrożenia i szanse, jakie dla różnych gałęzi gospodarki niosą odnawialne i nieodnawialne źródła energii. Jak podkreślali uczestnicy konferencji decyzja czy teren południowej Wielkopolski powinien zostać regionem rolniczym, czy stać się zagłębiem górnictwa odkrywkowego będzie wiązało się tak ze zmianami środowiskowymi, jak i na rynku pracy.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 11.09.2013
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58