Sejm Dzieci i Młodzieży 2014

Treść archiwalna

Wybory parlamentarne są głównym tematem tegorocznego posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży, którego sesja tradycyjnie odbędzie się w Dzień Dziecka. Jak co roku, przed wyjazdem do Warszawy, na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Piotra Florka młodzi parlamentarzyści odwiedzili Wielkopolski Urząd Wojewódzki, gdzie spotkali się z senator Jadwigą Rotnicką i wielkopolskim kuratorem oświaty Elżbietą Walkowiak.

Gratulując młodym posłankom i posłom, którzy będą reprezentować Wielkopolskę podczas spotkania w sejmie, wojewoda przypomniał o przypadającej w tym roku 25. rocznicy częściowo wolnych wyborów w Polsce i zwrócił uwagę na zmiany, jakie zapoczątkowały. Dla części młodych parlamentarzystów tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego były pierwszymi, w których mogli głosować. - To dla was inauguracja pełnej aktywności demokratycznej i świadomego uczestnictwa w społeczeństwie. Możecie decydować nie tylko za siebie, ale też brać udział w wyborach, które wpływają na przyszłość kraju - mówił wojewoda.

Senator Jadwiga Rotnicka przybliżyła młodzieży procedurę procesu legislacyjnego, a także przedstawiła funkcjonowanie biur poselskich i senatorskich. W spotkaniu uczestniczyła też Marta Wójtych z Gołańczy, która będzie pełnić funkcję marszałka sejmu. Opowiedziała o pracy w komisjach problemowych i planach związanych z tegorocznym, jubileuszowym posiedzeniem. 

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 30.05.2014
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58