Specjaliści od uszu w Poznaniu

Treść archiwalna

Pokazy operacji w symulatorze 3D, wymiana doświadczeń najwybitniejszych specjalistów otologów z całego świata, to tylko niektóre punkty programu odbywającego się w Poznaniu I Ogólnopolskiego Zjazdu Szkoleniowego „Otologia 2011”. Gościem pierwszego dnia konferencji był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

- Dobrze, że to właśnie poznańscy specjaliści zorganizowali konferencję szkoleniową, której międzynarodowa ranga przyciągnęła do stolicy Wielkopolski wybitne autorytety z dziedziny laryngologii - powiedział wicewojewoda. Wicewojewoda zachęcał również uczestników żeby korzystając z okazji, po obradach znaleźli chwilę i zwiedzili Poznań, który oferuje turystom wiele atrakcji.

Pomysłodawca i organizator zjazdu prof. Witold Szyfter, zaznaczył, że spotkanie jest pierwszym tego typu w historii polskiej otolaryngologii. Profesor jest jednym z najwybitniejszych autorytetów w tej dziedzinie. Należy do nielicznych w Polsce specjalistów, którzy prowadzą zabiegi chirurgiczne transmitowane na cały świat przez Internet, które są znakomitą formą wymiany doświadczeń. Właśnie o wymianie doświadczeń oraz o tym, jak diagnozować i leczyć wiele schorzeń laryngologicznych dyskutować będą uczestnicy zjazdu. Organizatorem zjazdu jest Klinika Otolaryngologii i Onkologii Otolaryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 20.10.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59