Spotkanie koordynatorów „Małego Wolontariatu”

Treść archiwalna

Kilka tysięcy małych wolontariuszy, ponad dwa tysiące akcji, blisko dwieście szkół z całej Polski - tak koordynatorzy akcji „Mały Wolontariat” podsumowali miniony rok działalności. W spotkaniu w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim uczestniczyła wicewojewoda Dorota Kinal.

Koordynatorzy zaprezentowali najciekawsze akcje organizowane przez „Mały Wolontariat”. Ostatnim projektem była zbiórka ubrań i środków czystości dla Domu Samotnej Matki w Poznaniu oraz przygotowany wspólnie w Urzędem Wojewódzkim Dzień Wrażliwości.

Na co dzień mali wolontariusze organizują spektakle dla seniorów, szyją lalki dla chorych dzieci, zbierają karmę dla zwierząt, dbają o przyrodę, pomagają uczniom w nauce. O warsztatach dla dzieci opowiedziała między innymi Joanna Krzyżanek, autorka książki o Cecylii Knedelek - dziewczynce lubiącej pomagać. O „Motylim Wolontariacie” mówiła Barbara Grochal z Hospicjum Palium. Wolontariuszki z Fundacji „Mają przyszłość” mówiły o pomocy, jakiej potrzebują dzieci z Kamerunu, Czadu i Madagaskaru. Przedszkolaki z poznańskiego Przedszkola nr 124 przygotowywały kolorowe kartki dla chorej dziewczynki i brały udział w akcji sprzątania świata, o czym przypomniały koordynatorki z „Wesołych Ludwiczków”. Przedstawiciele Fundacji dr Lucy i Fundacji IRMA, które prowadzą działalność edukacyjną w placówkach szkolno-wychowawczych zaprezentowali zainicjowane przez siebie projekty społeczne. Wicewojewoda Dorota Kinal opowiedziała o swoich doświadczeniach w pracy społecznego kuratora sądowego. Podkreśliła, że praca wolontariuszy niejednokrotnie wymaga dużo pokory wobec życia i empatii.

Program „Mały Wolontariat” działa od września 2013 roku.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 03.02.2015
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58