Spotkanie noworoczne

Treść archiwalna

Medale pamiątkowe "Ad Perpetuam Rei Memoriam" wręczył wojewoda Piotr Florek podczas noworocznego spotkania wojewody wielkopolskiego i marszałka województwa, które odbyło się w sobotę w poznańskiej Auli Uniwersyteckiej. Nagroda honorowa wojewody, decyzją kapituły przyznana została w tym roku Tadeuszowi Czajce, wójtowi Tarnowa Podgórnego oraz Tomaszowi Kałużnemu, burmistrzowi Wrześni.

Medal "Ad Perpetuam Rei Memoriam" ustanowiony został w 1992 roku i wręczany jest jako uhonorowanie zasług wybitnych Wielkopolan, wyraz wielkiego uznania dla postawy, wiedzy, talentu oraz poświęcenia dla wspólnego dobra. Podczas spotkania noworocznego poznaliśmy także laureata Wielkopolskiej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za 2014 rok. Marszałek województwa wielkopolskiego wręczył w tym roku statuetkę Krystynie Łasowskiej, Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lesznie.

Spotkanie noworoczne z udziałem samorządowców, przedstawicieli kultury, biznesu i nauki było okazją do zbilansowania dokonań, kreślenia planów na przyszłość regionu oraz złożenia podziękowań. - Rozpoczęty rok 2015 jest rokiem samorządu, upamiętniającym reformę samorządową z 1990 roku, która uruchomiła pokłady obywatelskiej aktywności. Polacy odzyskiwali wolność, dumę, poczucie siły i wiarę we własne możliwości - mówił w swoim przemówieniu wojewoda. Nie zabrakło także odniesień do rozwoju gospodarczego województwa. Od 1999 roku, tylko raz w historii Wielkopolski, w 2008 roku, stopa bezrobocia była niższa. W listopadzie ubiegłego roku wynosiła 7,7 proc. - Według statystyk mamy najlepszą sytuację w Polsce, ale malejące bezrobocie nie oznacza jeszcze, że przeciętny Wielkopolanin przestał się już martwić o zatrudnienie - mówił wojewoda przekonując jednocześnie, że to ciągle jedna z najważniejszych spraw do rozwiązania. - Nasza gospodarka staje się na tyle mocna i odporna, że powinna sobie z tym poradzić.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert noworoczny "W karnawałowym nastroju".

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęcie

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 03.01.2015
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58