Spotkanie noworoczne wojewody

Treść archiwalna

W poznańskiej Auli Nova odbyło się tradycyjne, noworoczne spotkanie wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna z samorządowcami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także wielkopolscy parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa, świata nauki, sztuki, kultury, dowódcy jednostek wojskowych, służb, dziennikarze oraz szerokie grono szefów instytucji współpracujących z administracją rządową.

W trakcie otwierającego spotkanie przemówienia, wojewoda Zbigniew Hoffmann podsumował ubiegłoroczne dokonania rządu w terenie, podkreślając skuteczną z punktu widzenia polityki prorodzinnej, realizację programów: „Rodzina 500+” i „Dobry Start”. - Nie trzeba nikogo przekonywać, że są one bardzo potrzebne. Wspierają rodzinę i ułatwiają podjęcie wyzwań edukacyjnych - mówił. Odniósł się także do najważniejszych rocznic minionego roku: wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania niepodległości, zwracając uwagę na liczny udział mieszkańców regionu w obchodach oraz dobrą współpracę przy ich realizacji.

Wojewoda wśród licznych wyzwań nowego roku wymienił wdrożenie Funduszu Dróg Samorządowych. - Miliardy złotych, które będą przeznaczone na infrastrukturę drogową, ale też mostową, to jest skok cywilizacyjny. Jest to bardzo poważne wyzwanie dla administracji rządowej i samorządu - podsumował wojewoda.

Spotkanie zakończył koncert „Klasycznie i Jazzowo” w wykonaniu studentów i pedagogów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, który poprowadziła rektor uczelni profesor Halina Lorkowska.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 12.01.2019
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 07.02.2019 - 08:43