Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa energetycznego

Treść archiwalna

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg spotkała się dziś z prezesem zarządu Enea Operator Andrzejem Kojro. W spotkaniu uczestniczyli również: wiceprezes zarządu Marek Szymankiewicz, dyrektor oddziału dystrybucji Poznań Jarosław Popowski oraz Tomasz Małyszka zastępca dyrektora wydziału infrastruktury i rolnictwa WUW.

Podczas spotkania przedstawiono realizowane i planowane inwestycje w bezpieczeństwo zasilania odbiorców energii elektrycznej prowadzone przez Enea Operator na terenie województwa wielkopolskiego. Jedną z kluczowych inwestycji realizowanych przez spółkę energetyczną na napięciu 110 kv jest przebudowa linii napowietrznej Kromolice - Nagradowice - Kromolice - Swarzędz oraz Kromolice - Gądki wraz z budową rozdzielni sieciowej Garaszewo. Według władz spółki, inwestycja poprawi warunki zasilania nie tylko w stolicy Wielkopolski, ale też w sąsiednich gminach.

Budowa uzyskała 22,5 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych. Władze spółki planują zainwestować do 2022 roku w Wielkopolsce prawie 2,5 mld zł.

Wicewojewoda podczas spotkania z prezesem zarządu Enea Operator Andrzejem Kojro.Na zdjęciu zarząd Enea Operator.Na zdjęciu wicewojewoda oraz zastępca dyrektora wydziału infrastruktury i rolnictwa WUW.Wicewojewoda podczas spotkania z prezesem zarządu Enea Operator Andrzejem Kojro.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 30.10.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 14.11.2017 - 10:45