Spotkanie z tajwańską delegacją

Treść archiwalna

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek gościł w urzędzie delegację Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Warszawie, któremu przewodniczył David Yi Min Liu. Wcześniej tajwańska delegacja wraz z senator Jadwigą Rotnicką wzięła udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu.

O współpracy gospodarczej i edukacji rozmawiał wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Tajwańscy studenci są jedną z liczniejszych grup zagranicznych studentów w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski, ponad 300 studentów studiuje na różnych kierunkach uczelni. Największą popularnością wśród studentów od lat cieszy się Uniwersytet Medyczny.

David Yi Min Liu wysoce ocenił obsługę wizową prowadzoną przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Zdaniem wysokiego przedstawiciela tego kraju profesjonalna obsługa urzędników skutkuje znikomym odsetkiem osób, które zwracają się do Biura z prośbą o pomoc w sprawach dotyczących np. przedłużenia wizy.

Dzisiejsza wizyta przedstawicieli Tajwanu w stolicy Wielkopolski będzie długo wspominana przez uczniów poznańskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1. Podczas zakończenia roku szkolnego, tajwańska delegacja przekazała uczniom placówki 10 laptopów jako pomoc dydaktyczną w nauce.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 22.06.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59