Strażacy wyjeżdżali do akcji średnio co 14 minut

Treść archiwalna

W Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach odbyło się spotkanie kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej województwa wielkopolskiego. W spotkaniu uczestniczył wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

- Od lat strażacy znajdują się na w czołówce tych zawodów, które cieszą się najwyższym zaufaniem i szacunkiem społecznym. Dziękuję za dotychczasową służbę i życzę, żebyście mieli Państwo jak najmniej pracy – powiedział wicewojewoda.

Strażacy podsumowali kolejny rok swojej służby. W 2010 roku interweniowali 36 860 razy, czyli o 357 razy więcej niż rok wcześniej. Rzadziej gasili pożary, których było 2 tysiące mniej a wyjazdy do nich stanowiły 22% interwencji. Zwiększyła się liczba miejscowych zagrożeń: wypadków drogowych, pomocy powodzianom, zdarzeń związanych z różnymi zagrożeniami.

Średnio o 14 minut strażacy wyruszali na pomoc potrzebującym. Co godzinę wybuchał nowy pożar, natomiast co 15 minut powstawało nowe zagrożenie. Zadaniem strażaków w 2010 roku było jednak nie tylko gaszenie pożarów. Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa wielkopolskiego przeprowadziły też blisko pięć tysięcy kontroli.

Podczas spotkania wyróżniono najlepszą komendę. Tym razem na szczególne uznanie zasłużyli strażacy na co dzień pracujący w Komendzie Powiatowej PSP w Pile. Coroczne podsumowanie pracy strażaków było też okazją do przekazania nowego sprzętu, który jest niezbędny w codziennych działaniach. Nowoczesny samochód dowodzenia i łączności otrzymała Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu, a lekkie auto rozpoznawczo-ratownicze będzie wykorzystywane przez Komendę Powiatową PSP w Grodzisku Wlkp.

zdjęciezdjęciezdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 21.01.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59