Stypendia dla najzdolniejszych

Treść archiwalna

58 uczniów z Wielkopolski odebrało dziś stypendia przyznawane w ramach „Programu Stypendialnego ZW NSZZ Policjantów”. Gratulacje stypendystom złożył  wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Nagrodzeni uczniowie nie tylko osiągają doskonałe wyniki w nauce, ale też angażują się w życie społeczne, działają w harcerstwie, szkolnych kołach zainteresowań czy wolontariacie. Laureaci programu mają od 11 do 18 lat i są dziećmi wielkopolskich policjantów.

W Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu z nagrodzonymi spotkali się przedstawiciele policji z komendantem wojewódzkim inspektorem Rafałem Batkowskim i  przewodniczącym związku zawodowego podinspektorem Andrzejem Szarym na czele. Stypendyści otrzymali też dyplomy z rąk wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci. - Jesteście żywym dowodem, że mądrze korzystacie z talentów a systematyczna nauka, pielęgnowanie pasji i zainteresowań oraz praca w organizacjach społecznych daje bardzo dobre efekty - mówił do uczniów wicewojewoda Przemysław Pacia.

Akcja stypendialna jest prowadzona przez NSZZ Policjantów od kilku lat. W sumie stypendia otrzymało już kilkuset uczniów. Nagrody przyznawane są raz w roku, zawsze w październiku.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęcie

Autor: Biuro prasowe
Data utworzenia: 25.10.2013
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58