Supersołtysi nagrodzeni w Bednarach

Treść archiwalna

Blisko 800 wystawców, ponad 130 tysięcy gości, prezentacje nowoczesnego sprzętu oraz finał plebiscytu na Supersołtysa to bilans wystawy rolniczej Agro Show, która zakończyła się w minioną niedzielę w Bednarach. Gościem największej plenerowej imprezy rolniczej był wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.

Podczas Agro Show rozstrzygnięty został także konkurs na Sołtysa Roku. O zaszczytny tytuł walczyło blisko 500 osób z całej Wielkopolski. Czytelnicy zorganizowanego przez „Głos Wielkopolski” plebiscytu za najlepszego sołtysa uznali Ewę Jurasz z Chyb, drugie miejsce zdobyła Maria Chojnacka z Krzyszkowa, trzecie miejsce przypadło Róży Lubce sołtysowi Mrowina i Cerekwicy.

- Sołtysi są gospodarzami małych ojczyzn, pokazują jak pracować dla swoich społeczności a zarazem integrują swoje środowisko - powiedział wicewojewoda Przemysław Pacia, który wręczył okolicznościowe puchary zwycięzcom.

Wicewojewoda zwiedził także wystawę, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Dla Rolnika. Dla Natury”. Ideą organizatorów ekspozycji było zwrócenie uwagi na nowoczesny aspekt polskiego rolnictwa, opartego na technologiach przyjaznych środowisku.

Podczas Agro Show zwiedzający goście mogli podziwiać największe i najnowocześniejsze traktory, siewniki, pługi, ładowarki, kosiarki czy agregaty uprawowe. Swoją ofertę prezentowali również producenci nawozów i środków ochrony roślin. Tegorocznym targom towarzyszyły seminaria, konferencje i wykłady poświęcone rolnictwu i sektorowi rolno - spożywczemu. W tym roku targi w Bednarach obchodziły jubileusz, odbyły się bowiem już po raz piętnasty.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 23.09.2013
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58