Światowy Dzień AIDS

Treść archiwalna

1 grudnia obchodzony jest ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia Światowy Dzień AIDS. Ma on na celu nie tylko uświadomienie ludziom, jakie zagrożenie niesie ze sobą wirus HIV, ale także ma pokazać osobom chorym, że nie są skazane na odosobnienie.

Szacuje się, że w naszym kraju żyje ponad 35 tys. osób zakażonych wirusem HIV. W województwie wielkopolskim, według danych WSSE w Poznaniu, tylko w bieżącym roku odnotowano ogółem 47 zakażeń wirusem HIV. Na terenie województwa zachorowały na AIDS 4 osoby, 1 zmarła.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wojewoda wielkopolski przeznaczył środki na zakup testów w kierunku HIV, które można zrobić w specjalistycznych placówkach. Do 18 grudnia br. bezpłatnie, anonimowo i z poradnictwem okołotestowym, można wykonać tego rodzaju badanie w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym przy Stowarzyszeniu Profilaktyki Społecznej SEDNO (Al. Marcinkowskiego 21, III piętro).

Również w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, do 15 grudnia można przeprowadzić bezpłatne testy. Działania dotyczące profilaktyki HIV/AIDS prowadzone przez Wydział Polityki Społecznej WUW, wynikają z realizacji Harmonogramu Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęcie

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 01.12.2010
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59