Święty Mikołaj przekazał prezenty dzieciom

Treść archiwalna

Już od 6 lat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim kontynuowana jest akcja „Zostań Świętym Mikołajem”, w ramach której urzędnicy zbierają wymarzone prezenty dla dzieci z domów dziecka. W tym roku, na kilka dni przed Wigilią świąteczne niespodzianki pojechały do 14 wychowanków z „Przyjaznego Domu” - Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Trzcianki. W imieniu Świętego Mikołaja prezenty od pracowników WUW wręczył wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Od początku trwania akcji w 2006 r. paczki świąteczne otrzymało ponad 180 dzieci z Liskowa, Gniezna, Ostrzeszowa, Tuliszkowa i Wągrowca. W tym roku prezenty trafiły do Trzcianki. Każde z 14 dzieci w wieku od 11 do 20 lat otrzymało swój wymarzony upominek.

Urzędowi Mikołaje mieli też wyjątkową okazję pomóc Karolinie, która niedawno opuściła „Przyjazny Dom” i mimo wielu trudnych doświadczeń uczy się, pracuje i próbuje sama ułożyć sobie życie. Karolina otrzymała wiele rzeczy, które pomogą jej wyposażyć mieszkanie.

Wojewoda wraz ze śnieżynką wręczał paczki, w których znalazły się upragnione prezenty - dokładnie takie, jak opisane przez dzieci wymarzone świąteczne podarki. Wszystkie dzieci, otrzymując podarunki zapewniały, że były bardzo grzeczne przez miniony rok i nie kryły przy tym wielkiej radości z tego, że odwiedził je Mikołaj z Poznania. Podczas wigilijnego spotkania nie zabrakło życzeń, wspólnego kolędowania, a także przygotowanych przez dzieci występów.

zdjęciezdjęciezdjęcie
zdjęciezdjęciezdjęcie
 

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 22.12.2011
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:59