Szkolenie dla samorządowców - Rodzina 500 plus

Treść archiwalna

Przez cały dzień w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim trwało szkolenie dla pracowników gmin, którzy będą przyjmować wnioski i wypłacać świadczenia w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Szkolenie prowadzone przez przedstawicieli Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Departamentu Polityki Rodzinnej i Departamentu Informatyki otworzyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

- To pierwszy tak szeroki i systemowy program, dlatego bardzo ważne jest, by samorządy uzyskały właściwe wsparcie, a także były dobrze przygotowane do jego realizowania - mówiła wicewojewoda. Zapowiedziała, że już dziś otrzymały część środków na realizowanie Ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

Podsumowując szkolenie, podczas konferencji prasowej wicewojewoda zwróciła uwagę na merytoryczną wartość pytań zadawanych przez samorządowców - Wynika z nich, że samorządy już zaczęły staranie o to, by program mógł bez przeszkód ruszyć 1 kwietnia. Do końca roku Wielkopolska otrzyma na ten cel ponad 1,6 miliarda zł a wsparcie przeznaczone będzie dla blisko 349 tysięcy dzieci.

Wicewojewoda Marlena Maląg poinformowała też o uruchomieniu infolinii. Ta forma wsparcia dla samorządów przy organizacji „Rodziny 500 plus” dostępna będzie w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim już od jutra. Pod czynnym od godziny 10:00 numerem 61 854 11 77 urzędnicy i rodzice będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania o organizację i realizację programu.

MRPiPS przygotowało podręcznik instruktażowy dla samorządów, w którym znajdują się informacje o między innymi założeniach programu, zasadach ustalania dochodu rodziny, składaniu wniosku drogą elektroniczną oraz procedurze przyznawania świadczenia.

Logo Programu „Rodzina 500 plus”.Wicewojewoda otwiera szkolenie dla samorządów gminnych dotyczące Programu „Rodzina 500 plus”.Uczestnicy szkolenia w sali sesyjnej urzędu słuchają informacji dotyczących rządowego programu.Wicewojewoda z dyrektorami wydziału polityki społecznej i zdrowia podczas konferencji prasowej.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 23.02.2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.03.2016 - 12:45