Szlachetna paczka

Treść archiwalna

Po raz pierwszy wojewoda wielkopolski Piotr Florek, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak oraz prezydent miasta Poznania Ryszard Grobelny wybrali się na wspólne zakupy, aby razem przygotować świąteczne podarunki dla jednej z rodzin, biorących udział w akcji Szlachetna Paczka.

Podczas zakupów w koszyku wojewody znalazły się między innymi artykuły spożywcze, środki czyszczące, przybory szkolne oraz artykuły dziecięce a także zapas mleka modyfikowanego i pampersów dla 4-miesięcznego malucha. Na liście zakupów były także specjalne upominki: koszulka, szalik i czapka Lecha Poznań, o których marzył trzynastoletni Dominik. - Po raz pierwszy biorę udział w tak wyjątkowym projekcie, jakim jest Szlachetna Paczka. Zachęcam wszystkich, aby przyłączyli się do świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących - powiedział wojewoda.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świąteczna, która realizowana jest po raz dwunasty, w naszym województwie - po raz szósty. Jej pomysłodawcą jest krakowski ksiądz Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA. Hasło tegorocznej Szlachetnej Paczki to „Zostań Bohaterem i Zmieniaj Świat na Lepsze”. Jej głównym założeniem jest przekazywanie bezpośredniego wsparcia. Darczyńcy pomagają osobom najuboższym i potrzebującym. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje.

U ubiegłym roku wartość przekazanej pomocy przekroczyła ponad 18 mln złotych. Pomoc dotarła do prawie 800 rodzin z województwa wielkopolskiego. W akcję zaangażowało się w całym kraju prawie 150 tys. darczyńców. Celem na ten rok jest zaangażowanie 7200 wolontariuszy i 150 000 darczyńców w organizację pomocy dla blisko 12 tysięcy rodzin znajdujących się w potrzebie.

Każdy może zostać bohaterem i zmieniać świat na lepsze. Projekt można wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto lub wysłanie charytatywnego SMS-a o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT).

zdjęciezdjęcie
 

Zdjęcia: Piotr Jakubowicz

 

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 24.11.2012
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 18.05.2015 - 19:58